72 + 48 : (3 * 2) (1.230 + 600) - (570 - 70)

+3
Ответы (2)
  1. 13 июня, 20:13
    -1
    72+48: (3*2) = 20

    3*2=6

    72+48=120

    120:6=20
  2. 13 июня, 21:02
    -2
    72+48: (3*2) = 80

    (3*2) = 6

    48:6=8

    72+8=80

    (1 230+600) - (570-70) = 1 330

    1230+600=1830

    570-70=500

    1830-500=1330