18+13a-2a+15a=? Решить

+4
Ответы (2)
  1. 26 сентября, 14:11
    0
    18+13a-2a+15a=18+26 а
  2. 26 сентября, 17:57
    0
    18+13 а-2 а+15 а=18+26 а.