18,5 - (4 1/7+3 2/3) : 16/21=

+2
Ответы (1)
  1. 17 января, 08:23
    0
    4 1/7 + 3 2/3 = 4 3/21 + 3 14/21 = 7 17/21

    7 17/21 : 16/21 = 119/16

    18,5 - 119/16 = 18 1/2 - 7 7/16 = 18 8/16 - 7 7/16 = 11 1/16

    Ответ: 11 1/16