1) - 5,2 - (-3,8)

2) - 7 6/7: (-9 3/7)

3) - 0,75•3,2

4) 6/7• (-2 13/18)

+5
Ответы (1)
  1. 3 сентября, 17:20
    0
    1) - 5,2 - (-3,8) = - 5.2+3.8=-1.4

    2) - 7 6/7: (-9 3/7) = - (55/7) : (-66/7) = 5 * (1/6) = 5/6

    3) - 0,75•3,2 = - (0.75*3.2) = - 2.4

    4) 6/7• (-2 13/18) = (6/7) * (- (39/18)) = - (1/7) * (39/3) = - (1/7) * 13 = - (13/7) = - 1 (6/7)