Сравните x и y, если x = 8,7+|-1,3| и y=8,7-|1,3|

+2
Ответы (1)
  1. 4 июня, 14:35
    0
    x = 8,7+|-1,3|=8,7+1,3=10

    y=8,7-|1,3| = 8,7-1,3=7,4

    х>y