3/8 : 5/12 - 3 1/2 • 2/5 + 1 : 3 1/3

+3
Ответы (1)
  1. 29 января, 23:06
    0
    1) 3/8 : 5/12 = 3/10

    2) 3 1/2 • 2/5 = 7/2 • 2/5 = 7/5

    3) 1 : 3 1/3 = 1 : 10/3 = 3/10

    4) 3/10 - 7/5 + 3/10 = 6/10 - 14/10 = - 8/10 = - 4/5

    Ответ (- 4/5)