55 29/33 - 32 29/33 - 6 3/4 : 27 * 7 5/7 - 20 5/21 + 1 2/3 =

+1
Ответы (1)
  1. 17 января, 18:45
    0
    55 29/33 - 32 29/33 - 6 3/4 : 27 * 7 5/7 - 20 5/21 + 1 2/3 = 2 1/2

    1/4*7 5/7=1/4*54/7=27/14 = 1 13/14

    55 29/33-32 2933=1844/33 - 1085/33 = 759/33 = 23

    23-1 13/14=23/1-27/14 = (23 * 14 - 27 * 1) / 14 = 322/14 - 27/14 = 295/14 = 21 1/14

    21 1/14 - 20 5/21=295/14 - 425/21 = (295 * 3 - 425 * 2) / 42 = 885/42 - 850/42 = 35/42 = 5/6

    5/6+1 2/3=5/6+5/3 = (5 * 1 + 5 * 2) / 6 = 5/6 + 10/6 = 15/6 = 5/2 = 2 1/2