0,4√200+5√50-0,3√8+√72

a) 28,6√2

b) 34,4√2

c) 24,4√2

d) 42,2√2

+1
Ответы (1)
  1. 17 июня, 15:30
    0
    0,4√200+5√50-0,3√8+√72 = 0,4√ (2*100) + 5√ (2*25) - 0,3√ (2*4) + √ (2*36) = 0,4*10√2 + 5*5√2 - 0,3*2√2 + 6√2 = 4√2 + 25√2 - 0,6√2 + 6√2 = 34,4 √2