3 1/2 : (1 4/15+2 9/10)

+5
Ответы (1)
  1. 2 октября, 08:29
    0
    1) 1 4/15+2 9/10=19/15+29/10 = (19+29*1,5) / 15=62,5/15=4 1/6

    2) 3 1/2:4 1/6=7/2:25/6=42/50=0,84.

    Ответ: 0,84.