Еки жумысышы бирдей уакыт жумыс жасай отырып 770 кг сабиз жинады егербир сагатта бириншижумысшы 30 кг екинши жумысшы 40 кг жинаган болса онда олардын аркайсысы неше килограм сабиз жинаган

+3
Ответы (1)
  1. 28 июля, 00:15
    0
    Х - екеуи бирлесип жасаган жумыс уакыты

    х * (30+40) = 770

    х*70=770

    х=11

    1 жумысшы: х*30=11*30=330 кг

    2 жумысшы: х*40=11*40=440 кг