2,9 + (-6,3) =

3,8-6,3=

-6,7+6,7=

8,5 - (-4,6) =

-8/15 - 5/6=

-1 1/6 + (-2 3/8) =

+1
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 15:25
    0
    2,9-6,3=-3,4

    3,8-6,3=-2,5

    -6,7+6,7=0

    8,5 - (-4,6) = 8,5+4,6=13,1

    -8*2/15*2 - - 5*5/6*5=-16/30 - 25/30=-41/30=-1 11/30

    -1 1/6 + (-2 3/8) = - 7/6-19/8=-28-57/24=-85/24=-3 13/24