2/3-0,25 11/25+4/10 7/34+1/17

+5
Ответы (1)
  1. 22 февраля, 18:16
    0
    1) 2/3-0,25 = 2/3-1/4 = (8-3) / 12 = 5/12

    2) 11/25+4/10 = (22+20) / 50 = 42/50 = 0,84

    3) 7/34+1/17 = (7+2) / 34 = 9/34