0.4-3/19 * (4.22-28.07:3/5)

+2
Ответы (1)
  1. 9 августа, 08:20
    0
    1 8/11 + 2 2/19 * (1 4/5 - 2 3/4) = 19/11 + 40/19 * (9/5 - 11/4) =

    = 19/11 + 40/19 * (9*4/5*4 - 11*5/4*5) = 19/11 + 40/19 * (36/20 - 55/20) =

    = 19/11 + 40/19 * (- 19/20) = 19/11 - 40*19/19*20 = 19/11 - 40/20 = 19/11 - 2 =

    19/11 - 22/11 = - 3/11