2/5:⅔=?

3:3/5=?

1:2/7=?

10/21:5=?

9/10:15=?

5½:3⅔=?

1 5/7:3¾=?

5¾:7⅔=?

+5
Ответы (1)
  1. 18 марта, 14:36
    0
    2/5:⅔ = 2/5*3/2 = 3/5

    3:3/5=3*5/3 = 5

    1:2/7=1*7/2 = 7/2 = 3 1/2

    10/21:5=10/21*1/5 = 2/21

    9/10:15=9/10*1/15 = 3/50

    5½:3⅔=11/2:11/3 = 11/2*3/11 = 3/2 = 1 1/2

    1 5/7:3¾=12/7:15/4 = 12/7*4/15 = 16/35

    5¾:7⅔=23/4:23/3 = 23/4*3/23 = 3/4