3/8: (-5/8) - (-2 1/4) : (-1 4/11) =

+1
Ответы (1)
  1. 30 марта, 08:41
    0
    3/8: (-5/8) - (-2 1/4) : (-1 4/11) =

    1) 3/8: (-5/8) = - 3/8*8/5=-3/5

    2) - 2 1/4: (-1 4/11) = 9/4*11/15=33/20

    2) - 3/5-33/20=-45/20=-9/4=-2 1/4