17/18 - (1/9+7/12) + 1 5/6-1/3=

+5
Ответы (1)
  1. 8 февраля, 06:51
    0
    17/18 - (1/9+7/12) + 1 5/6 - 1/3=

    1) 1/9++7/12=4/36+21/36=25/36

    2) 17/18-25/36=34/36-25/36=9/36

    3) 9/36+1 5/6=9/36+1 30/36=1 39/36=2 3/36=2 1/12

    4) 2 1/12-1/3 = 2 1/12-4/12=1 13/12-4/12=1 9/12=1 3/4