Уравнения (7 класс) :

в) 3x+5x-4,7x=0; г) (x-3,2) * 3,4=0;

+1
Ответы (2)
  1. 9 июля, 07:29
    0
    В) 3 х+5 х-4,7 х=0

    12,7 х=0

    Х=0:12,7

    Х=0

    Г) (х-3,2) 3,4=0

    3,4 х-10,88=х

    3,4 х=10,88

    Х=10,88:3,4

    Х=3,2
  2. 9 июля, 08:41
    0
    3 х+5 х-4,7 х=0

    3,3 х=0

    Х=0:3,3

    Х=0

    Ответ: 0

    (Х-3,2) * 3,4=0

    3,4 х-10,8=0

    3,4 х=0+10,8

    3,4 х=10,8

    Х=10,8:3,4

    Х=3,2