3 1/3 (0.3-0.6) - 1 1/4 (0.8-1.6)

+3
Ответы (1)
  1. 28 марта, 09:06
    0
    1) 0,3-0,6 = - 0,3

    2) 0,8-1,6 = - 0,8

    3) 31/3 * (-0,3) = - 31/10

    4) 11/4 * (-0,8) = - 22/10

    5) - 31/10 - (-22/10) = - 31/10 + 22/10 = - (31/10-22/10) = - 9/10 = - 0,9

    Ответ: - 0,9