300000-x=900000:900000

+1
Ответы (1)
  1. 29 июля, 12:39
    0
    300 000-x=900 000:900 000

    300 000-x=1

    300 000-x=1 (-300 000)

    300 000-x-300 000=1-300 000

    -х=-299 999

    -х=-299 999 (* (-1))

    х=299 999