5 2/3 + 11 7/12 - 4 3/4. 10 1/12+2 5/36 - 2 7/72

+1
Ответы (2)
  1. 23 марта, 18:10
    0
    5 2/3 + 11 7/12 - 4 3/4 =

    (5 + 11 - 4) + (2/3 + 7/12 - 3/4) =

    12 + (8/12 + 7/12 - 9/12) =

    12 + 6/12 =

    12 + 1/2 = 12 ц. 1/2,

    10 1/12 + 2 5/36 - 2 7/72 =

    (10 + 2 - 2) + (1/12 + 5/36 - 7/72) =

    10 + (6/72 + 10/72 - 7/72) =

    10 + 9/72 =

    10 + 1/8 = 10 ц. 1/8
  2. 23 марта, 19:10
    0
    5 2/3+11 7/12 - 4 3/4=5 8/12+11 7/12 - 4 9/12=12 6/12=12 1/2

    10 1/12+2 5/36 - 2 7/72=10 6/72+2 10/72 - 2 7/72=10 9/72=10 1/8