0,8 * 2 1/12 + 2 1/6

+2
Ответы (1)
  1. 11 марта, 11:28
    0
    0,8 * 2 1/12 + 2 1/6

    1) 0,8 * 2 1/12 = 4/5*25/12=5/4=1 1/4

    2) 1 1/4+2 1/6=3 (3+2) / 12=3 5/12