2 3/5 : (1 1/4 - 3/5) : 1/2 + 1/4

+1
Ответы (1)
  1. 28 октября, 07:02
    0
    2 1 3 4

    2 3/5 : (1 1/4 - 3/5) : 1/2 + 1/4

    1). 1 1/4-3/5=5/4-3/5=13/20

    2). 2 3/5:13/20=4

    3). 4:1/2=8

    4). 8+1/4=8 1/4