5 6/7+4 3/7=

12-3/8=

11 3/5 - 5 4/5=

+2
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 14:16
    0
    1) 5 6/7+4 3/7 = (5+4) + (6/7+3/7) =

    9+9/7 = 9+1+2/7 = 10 2/7;

    2) 11+8/8-3/8 = 11+5/8 = 11 5/8;

    3) 11 3/5 - 5 4/5 = (11-5) + (3/5-4/5) =

    6 + (-1/5) = 5+5/5-1/5 = 5 4/5.