5 (2 y-9) + 6y=4 (3y-2) - 21

+5
Ответы (2)
  1. 11 января, 22:29
    0
    10 у-45+6 у=12 у-8-21

    16 у-45=12 у-29

    16 у-12 у=45-29

    4 у=16

    у=16:4

    у=4
  2. 12 января, 00:44
    0
    10 у-45+6 у=12 у-8-21

    16 у-45=12 у-29

    16 у-12 у=-29+45

    4 у=16

    у=16:4

    у=4

    проверка

    16*4-45=12*4-29

    19=19