А) - 3 2/1+4 3/11-10 2/29-4 3/11-5/7+10 2/29=

б) 0,9-2 1/3-0,7-0,9-4+2 1/3=

+3
Ответы (1)
  1. 31 января, 09:48
    0
    А) = (4 3/11 - 4 3/11) + (10 2/29 - 10 2/29) - 3 2/1 - 5/7 = - 3 14/7 - 5/7 =

    = - 3 19/7 = - 5 5/7

    б) = (0,9 - 0,9) + (2 1/3 - 2 1/3) - 0,7 - 4 = - 0,7 - 4 = - 4,7