A) 1/9+2/3 b) 7/8-1/3 c) 2 1/5+3/4 d) 2-1 3/7

+3
Ответы (1)
  1. 26 мая, 08:54
    0
    А) 1/9+2/3=1/9+6/9=7/9

    b) 7/8-1/3=21/24-8/24=13/24

    c) 2 1/5+3/4=2 4/20+15/20=2 19/20

    d) 2-1 3/7=2/1-10/7=14/7-10/7=4/7