5 4/7 - (2,5+1 1/3) : 1/3

+3
Ответы (1)
  1. 8 июля, 11:39
    0
    5 4/7 - (2 1/2+1 1/3) : 1/3 = 5 4/7 - (2 3/6+1 2/6) : 1/3=5 4/7 - 3 5/6:1/3 = 5 4/7-23/6:1/3=5 4/7-23/6*3/1=5 4/7-23/2=5 4/7-11 1/2=5 8/14-11 7/14=5 8/14-10 21/14=-5 13/14