2: (1 1/5-2.2) + 1/10: (2.8-3/8)

+5
Ответы (1)
  1. 25 декабря, 08:46
    0
    1) 1 1/5 - 2,2 = 1 1/5 - 2 1/5 = - 1

    2) 2 : - 1 = - 2

    3) 2,8 - 3/8 = 2 4/5 - 3/8 = 2 32/40 - 15/40 = 2 17/40

    4) 1/10 : 2 17/40 = 1/10 : 97/40 = 4/97

    5) - 2 + 4/97 = - 1 97/97 + 4/97 = - 1 93/97