1) 1 2/5+5 4/5; 2) 2 1/22*2 1/5; 3) 16 1/4:4 1/3; 4) 2 2/3:1 2/3; 5) 1 29/91*3 1/4;

+2
Ответы (1)
  1. 4 октября, 14:50
    0
    1) 1 2/5 + 5 4/5 = 6 6/5 = 7 1/2

    2) 2 1/22*2 1/5 = 45/22*11/5 = (45*11) / (22*5) = (7*1) / (2*1) = 7/2 = 3 1/2

    3) 16 1/4:4 1/3 = 65/4 : 13/3 = (65*3) / (4*13) = 195/52 = 3 39/52

    4) 2 2/3 : 1 2/3 = 8/3:5/3 = (8*3) / (3*5) = 8/5=1 3/5

    5) 1 29/91 * 3 1/14 = 120/91*43/14 = (120*43) / (91*14) = 5160/1274=4 64/1274 = 4 32/637