16 + (-6 - (18 + (4-9) - 2) + 1) = ?

+2
Ответы (2)
  1. 20 января, 07:43
    0
    =16 + (-6 - (18-5-2) + 1) = 16 + (-6-18+5+2+1) = 16 + (-24+8) = 16-16=0
  2. 20 января, 09:24
    0
    16 + (-6 - (18 + (4-9) - 2) + 1) = 16 + (-6 - (18+4-9-2) + 1) = 16 + (-6-11+1) = 16 + (-16) = 16-16=0