36989+503• (1589+y) = 1063049+468546:78•102

+5
Ответы (1)
  1. 24 марта, 03:51
    0
    36989+503• (1589+y) = 1063049+468546:78•102

    36989+799267+503y=1063049+6007*102

    836256+503y=1675763

    503y=1675763-836256

    503y=839507

    y=869507/503

    y=1669