3 у (4 у-1) - 2 у (6 у-5) = 9 у-8 (3+у)

+5
Ответы (2)
  1. 3 октября, 04:09
    0
    3 у (4 у-1) - 2 у (6 у-5) = 9 у-8 (3+у)

    12 уу - 3 у - 12 уу + 10 у = 9 у - 24 - 8 у

    7 у = у - 24

    6 у = - 24

    у = - 4
  2. 3 октября, 06:07
    0
    3 у (4 у-1) - 2 у (6 у-5) = 9 у-8 (3+у)

    12y^2-3y^-12y/2+10y=9y-24-8y

    7y=y-24

    7y-y=-24

    6y=-24

    y=-4

    Ответ:-4