1) 3/4 : 9 2) 2/5 : 10 3) 11/15 : 22 4) 4/7 : 2 5) 2 1/7 : 15 6) 1 7/9 : 8 7) 4 1/2 : 6 8) 5 1/4 : 7

+1
Ответы (1)
  1. 22 марта, 13:58
    0
    1) 3/4 : 9 = 3/4*1/9=1/12

    2) 2/5 : 10 = 2/5*1/10=1/25

    3) 11/15 : 22 = 11/15*1/22=1/30

    4) 4/7 : 2 = 4/7*1/2=2/7

    5) 2 1/7 : 15 = 15/7*1/15=1/7

    6) 1 7/9 : 8 = 16/9*1/8=2/9

    7) 4 1/2 : 6 = 9//2*1/6=3/4

    8) 5 1/4 : 7=21/4*1/7=3/4