4 5/12+1 1/2: (6 5/8-3 11/12) x4 1/6

+1
Ответы (1)
  1. 1 июня, 11:21
    0
    4 5/12+1 1/2: (6 5/8-3 11/12) x4 1/6

    6 5/8-3 11/12=3 + (15/24-22/24) = 3-7/24=2 17/24=

    65/24

    1 1/2:65/24 = 3/2*24//65=36/65

    36/65*4 1/6=36/65*25/6=30/13=2 4/13

    4 5/12+2 4/13=6 + (65/156+48/156=6 113/156=