3.12 : 0.6 + 24 : 0.75 - 3 : 25 + 28 : 0.35

+1
Ответы (2)
  1. 21 июня, 09:51
    0
    3,12/0,6=5,25

    24/0,75=32

    3/25=0,12

    28/0,35=80

    5,25+32+0,12+80=117,37

    Ответ: 117,37
  2. 21 июня, 13:23
    0
    3.12 : 0.6 + 24 : 0.75 - 3 : 25 + 28 : 0.35=117,08

    1) 3.12 : 0.6 = 5,2

    2) 24 : 0.75 = 32

    3) 3 : 25 = 0,12

    4) 28 : 0.35=80

    5) 5,2+32=37,2

    6) 37,2-0,12=37,08

    7) 37,08+80=117,08