4) (10 - 2,1 х) : 1,37 = 5

+4
Ответы (1)
  1. 21 сентября, 20:33
    0
    10-2.1 х=5*1,37

    10-2.1 х=6.85

    -2.1 х=-3.15

    Х=1.5