8 (0,9 у+5) - 7 (0,6 у+11) = 11 (у-3)

+3
Ответы (1)
  1. 17 марта, 18:51
    0
    8 (0,9 у+5) - 7 (0,6 у+11) = 11 (у-3)

    7,2 у+40-4,2 у-77=11 у-33

    7,2 у-4,2 у-11 у=-33-40+77

    -8 у=4

    у=-0,5