А) (8^3 * 2^4) / 45

б) (9^2 * 81) / 34

+5
Ответы (1)
  1. 3 января, 04:46
    0
    (8^3 * 2^4) / 45 = (512 * 16) / 45 = 8192/45 = 182,044444

    (9^2 * 81) / 34 = 6561/34 = 192,970588