1. (0,84 : 2,1 + 3,5 0,18 - 0,08) + (6,5 0,16 - 1,36 : 1,7 + 1,3) =

+5
Ответы (1)
  1. 18 октября, 04:33
    0
    1. 0,84:2,1=0,4

    2. 3,5*0,18=0,63

    3. 0,63-0,08=0,55

    4. 0,55+0,4=0,95

    5. 1,36:1,7=0,8

    6. 6,5*0,16=1,04

    7. 1,04-0,8=0,24

    8. 0,24+1,3=1,54

    9. 0,95+1,54=2,49

    жауабы: 2,49