7: (1 1/5 - 2,2) + 1/10 : (2,8 - 3/8) = ?

+1
Ответы (1)
  1. 3 сентября, 23:49
    0
    7: (1 1/5 - 2,2) + 1/10 : (2,8 - 3/8) = 7: (6/5-22/10) + 1/10 : (28/10-3/8) = 7 : (12/10-22/10) + 1/10: (112/40 - 15/40) = 7 : (-1) + 1/10: (97/40) = - 7 + 1/10*40/97 = - 7 + 4/97 = - 6 97/97 + 4/97 = - 6 93/97