5+2 1/3: (-9.8) - 5: (-21

+2
Ответы (1)
  1. 1 марта, 08:16
    0
    5 + 2 1/3 : (-9.8) - 5 : (-21) = 5

    1) 2 1/3 : (-9,8) = - 7/3 * 5/49 = - 5/21

    2) - 5 : (-21) = 5/21

    3) 5 - 5/21 + 5/21 = 5