100 - (72:8*4-36+7) * 8 + (4+3:2*7:1) = ?

+5
Ответы (1)
  1. 10 июля, 21:38
    0
    72:8=9

    9*4=36

    36-36+7=7

    7*8=56

    100-56=44

    3:2=1.5

    1.5*7=10.5

    10.5+4=14.5

    44+14.5=58.5