В) 3/2*5/6+3/2:9/10-3/2*13/18;

+1
Ответы (2)
  1. 18 апреля, 23:58
    0
    3/2*5/6+3/2:9/10-3/2*13/18 = 0,18333333333
  2. 19 апреля, 00:31
    0
    1) 3/2*5/6=15/12

    2) 3/2:9/10=3/2*10/9=5/3

    3) 3/2*13/18=39/36

    4) 15/12+5/3=15/12+20/12=35/12

    5) 35/12+39/36=105/36+39/36=144/36

    144/36=4