1.3,5*8+2,9*5 + (60-18.3,4) / 25

+3
Ответы (1)
  1. 14 января, 15:10
    0
    1) 60-18 3/4=60/1-75/4=240/4-75/4=165/4=41 1/4=41,25

    2) 3,5*8=28

    3) 2,9*5=14,5

    4) 41,25/25=1,65

    5) 25+14,5=39,5

    6) 39,5+1,65=41,15