X + 6 1/9=3 8/11+9 3/10

+3
Ответы (1)
  1. 6 августа, 20:09
    0
    6 1/9=55/9=605/99=6050/990

    3 8/11=41/11=369/99=3690/990

    9 3/10=93/10=9207/99

    x+6050/990=3690/990+9207/990

    x+6050/990=12897/990

    x=12897/990-6050/990

    x=6847/990

    x = 6 907/990