A) 4 3/5 + 7 1/7 - 3 2/5 - 7 3/7=

б) 3 1/9 + 2 5/6 - 1 2/9 - 3 1/6 =

+5
Ответы (1)
  1. 17 января, 13:23
    0
    А)

    4 3/5+7 1/7-3 2/5-7 3/7=1 1/5-2/7=1 7/35-10/35=42/35-10/35=32/35

    б)

    3 1/9+2 5/6-1 2/9-3 1/6=2 10/9-1 2/9+2 5/6-2 7/6=1 8/9-2/6=1 16/18-6/18=

    =1 10/18=1 5/9