Xz+Xy+2z+2y разложите на множетели

+3
Ответы (2)
  1. 30 октября, 15:44
    0
    Z (x+2) + y (x+2) = (z+y) (x+2)
  2. 30 октября, 17:28
    0
    (xz+xy) + (2z+2y) = x (z+y) + 2 (z+y) = (z+y) (x+2).