А) 4 15/23+45 7/23; б) 23 3/8-16 5/6; в) 5 6/10 * 2 2/4; г) 16 1/3:2 3/9.

+4
Ответы (1)
  1. 4 января, 01:59
    0
    4 15/23+45 7/23=4+45+15/23+7/23=49+22/23=49 22/23

    23 3/8 - 16 5/6=23 9/24 - 16 20/24=22 33/24 - 16 20/24=6 13/24

    5 6/10 * 2 2/4=5 3/5 * 2 1/2=28/5 * 5/2=14

    16 1/3 : 2 3/9=16 1/3 : 2 1/3=49/3 * 3/7=7