1) (0,15-0,15*6,4) : (-3/8+0,175) = - 4,05

2) (1,6*2,15-0,23) : (3,45-3 3/4) = - 10,7

+5
Ответы (1)
  1. 19 января, 09:13
    0
    1) 0.15*6.4=0.96

    0.15-0.96=-0.81

    -3/8-0.175=-11/8 або - 1,4

    -0,81: (-1,4) = 0,6