3 3/7*8 5/9-3 3/7*6 5/9

+3
Ответы (2)
  1. 11 мая, 11:45
    0
    3 3/7*8 5/9-3 3/7*6 5/9=3 3/7 (8 5/9-6 5/9) = 3 3/7*2=6 6/7
  2. 11 мая, 12:31
    0
    3 3/7*8 5/9-3 3/7*6 5/9=3 3/7 * (8 5/9 - 6 5/9) = 3 3/7 * 2 = 24/7 * 2=48/7=6 6/7

    8 5/9 - 6 5/9 = (8-6) + (5/9-5/9) = 2 + 0 = 2

    (24*2) : 7=48:7 = 6 6/7